Haberler
D2 Yetki belgemizi yeniledik
e-şirketleşmede önemli adım
Kalitemizi Belgeledik
Basında Kpt Lojistik
Şirketimizin Yeni Adresi Hakkında - 09.06.2012
R1 Yetki belgemizi yeniledik
Kpt Lojistik Yeni Faks Numarası
KPT Lojistik D2 Belgesi Hakkında
Şirketimizde Unvan Değişikliği Hakkında
444 0 834
Milli Eğitim Bakanlığı 2008-2009 Ücretsiz Kitap Dağıtımı Hakkında
Kpt Turizm Hakkında
Eleman Alımı Hakkında
Basında Kpt Lojistik

 

 

Lojistiğin Kaptanı?

 

Türkiye Gazetesi
25 Eylül 2005 Pazar

 

İstanbul - Lojistik sektöründe 27 yıldır faaliyet gösteren Kpt Lojistik, Karayolları Taşıma Kanununa göre sektörün almak zorunda olduğu K3 ve L1 nakliye belgelerine, Kalite Yönetim Sistemi Belgesi ISO 9001’i de ekleyerek sektörün öncü firmaları arasında yerini aldı.Dünyada önümüzdeki dönemde en hızlı gelişmesi beklenen sektörlerden biri olan lojistik alanında faaliyet gösteren Kpt Lojistik dağıtım ve lojistik konusunda güvenilir ve etkin çözümler sunarak müşterilerine özel hizmet alternatifleri geliştiriyor.

33 Firmadan Biri
Kpt Lojistik Genel Müdür Yardımcısı İsmail Ercan sektörde K3 ve L1 nakliye belgelerine sahip 33 firmadan biri olduklarını belirterek; Ancak sadece İstanbul’da yüzlerce lojistik firması var. Gerçek manada lojistik yapan firma sayısı piyasada çok az.Biz Kpt Lojistik olarak 15.500 metrekare kapalı alanımızla, araç parkımızla, kalifiye elemanlarımızla gerçek manada lojistik yaptığımızı ve kalitemizi, üretim sektörüne belgeledik dedi.Karayolu Taşıma Yönetmeliği’nin Şubat 2006’da yürürlüğe gireceğini belirten İsmail Ercan şunları söyledi: Bu işi yapan bütün firmaların L1 Yurtiçi Lojistik Belgesi alması lazım.Bu belgeyi almak için de belli kriterler gerekiyor. Ekonomik gücün yerinde olması lazım. Gerekli araç parkının olması lazım. Sermayenin yeterli olması lazım. Depolama alanının yeterli olması lazım. Eleman istihdamının yeterli olması lazım. Böyle birçok kriterin yerine getirilmesi gerekiyor.  Biz bunları yerine getirdik. Türkiye’de bu belgeyi Ulaştırma Bakanlıgı’ndan alan ilk iki firmadan biriyiz. Bunun haricinde kalitemizi belgeledik. Önce TSE Belgesi’ni daha sonra da uluslararası belge olan ISO 9001: 2000 Belgesi’ni aldık. Şu anda kalite yönetim sistemimiz çalışıyor. Bunun haricinde araç parkımızı, eleman eğitimimizi sürekli güncelliyoruz. Referanslarımız kuvvetli, geçmişimiz belli, yıllardan beri bu işi yapıyoruz.

İşin sırrı eğitim
1978 yılında 1 kamyonet ile nakliye faaliyetine başladıklarını belirten Genel Müdür Yardımcısı İsmail Ercan Kpt Lojistik deneyim ve bilgi birikimini önde gelen firmalara sunmak amaciyla 2003 yılında yeniden yapılanarak "Lojistik Hizmet Saglayıcı" olarak kendini konumlandırdı. Güçlü sermaye yapısı, araç filosu, depolama alanı, iş makineleri, uzman personeli ve entegre programlarıyla sektöre yön vermeyi ve sektörün "Kaptan’ı olmayı kendine vizyon edindi" dedi. Her zaman teknolojiye ayak uydurmayı ve teknolojiyi kullanmayı ilke olarak benimsedikleri söyleyen İsmail Ercan, "Teknolojiyi takip etmeyen ve teknolojiye ayak uyduramayan hiç bir kurum ya da kuruluş ayakta duramaz. Her yıl araç filomuzu genişletmekte ve yenilemekteyiz. Evrak ve stok takip programlarına yatırım yaparak kendimiz ve müşterilerimiz için en iyi sistemi araştırıyor devamlı güncelliyoruz. Makine ve ekipman parkurunu yenilemek için ilave yatırımlar yaparak forklift, istif aracı ve gerekli ekipman sayısını artırıyor, eskiyen veya hurdaya ayrılanları yeniliyoruz. Personelimizi sektördeki gelişmelerden haberdar etmek, ve teknolojiyi yakından takip etmelerini sağlamak amacıyla sürekli eğitiyoruz" şeklinde konuştu.

81 şehre ulaşıyor
81 şehir, hatta bazı büyük ilçelere kadar nakliye hizmeti verdiklerini belirten İsmail Ercan sözlerini şöyle sürdürdü: "15 bin beş yüz metre karelik stoklama alanımız, müşterilerimizin ayrıca depolama yapmasını gereksiz kılar. Böylece üretim tesislerinin her bir metre karesini istedikleri gibi değerlendirebilirler. Stok kontrol konusunda uzman personelimiz, firmalara personel istihdamında tasarruf sağlar. Sevkiyat planlamasında uzman personelimiz, müşterinin dilediği tarihte, dilediği noktaya, dilediği kadar ürünün ulaştırılmasını sağlar. Bu hizmet müşterimizin sadece üretime odaklanmasına zemin hazırlar.

 
 
 
D2 Yetki belgemizi yeniledik
Eleman Alımı Hakkında
R1 Yetki belgemizi yeniledik
Şirketimizin Yeni Adresi Hakkında - 09.06.2012